První možností je sanace a zpevnění objektu za 97 milionů korun bez DPH. Druhá zvažovaná varianta je demolice a nová výstavba budovy za zhruba 188 milionů korun bez DPH.
Vedení kraje si nechalo zpracovat finanční analýzu od společnosti Hlaváček - architekti. „Ve hře pořád zůstávají dvě varianty. Zpevnit stávající objekt, nebo stavbu zdemolovat a postavit zcela novou budovu. Obě možnosti jsou finančně velice náročně. Podotýkám však, že prioritou pro nás zůstává předejít jakýmkoliv bezpečnostním rizikům a případnému samovolnému zřícení budovy. Projekt výstavby Centra odborného vzdělávání je sice ohrožen, ale věřím, že vše dobře dopadne,"uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Sanace, odstranění havárie a kompletní ztužení a zpevnění objektu by vyšly na 97 milionů korun bez DPH. Demolice a výstavba nové budovy pak na 188 milionů korun bez DPH při zachování stejného obestavěného prostoru. Pokud by se budova šířila směrem do dvorní části a zvětšil by se obestavěný prostor, stálo by to zhruba 227 milionů korun bez DPH.
„Ať už se rozhodneme jakkoliv, stále zůstává prioritou zajistit bezpečnost chodců. Co se týká řidičů, rád bych, aby Podhorská ulice byla průjezdná na začátku jara,"dodal hejtman Martin Půta.
„Je důležité zabezpečit budovu tak, aby se nezřítila. Oslovili jsme proto společnost Metrostav a.s., která má zkušenosti s podobnými haváriemi na stavbách, aby v co možná nejkratším čase našla řešení, jakým způsobem lze stavbu zajistit a odstranit následky havárie, aniž by byl jejich postup v rozporu s bezpečnostními předpisy,"vysvětlil náměstek Tulpa.
Cena za projekt zabezpečovacích prací činí celkem 412 350 korun bez DPH. Finanční náklady na stavební práce budou stanoveny na základě zpracované projektové dokumentace.
URL| http://www.nasejablonecko.cz/jabloneck...-a-sluzeb-v-jablonci/?aktualitaId=57530