Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

D11 má opět naději - je dohodnutý dodatek ke smlouvě

31. 1. 2019
zdroj: kralovedvorsko.cz
Napsali o nás

Redakce / KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ Firma Metrostav, jako jeden ze hotovitelů stavby D11 v úseku mezi Hradcem Králové a Smiřicemi, na svém webu ve čtvrtek 31. ledna 2019 zveřejnila, že ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se dohodli se společností Eurovia CS na vytvoření dodatku ke smlouvě na stavbu úseku dálnice D11, který by měl zohlednit současný stav staveniště.

Dodatek by měl být uzavřen do 15. února, obě strany sporu by pak měly své odstoupení od smlouvy vzít zpět. Firma žádá navýšení ceny za stavbu o zhruba 200 milionů korun, vysoutěžená cena byla 2,6 miliardy korun.

            Konsorcium společností Eurovia, Metrostav a Swietelsky v úterý oznámilo podmínečné odstoupení od smlouvy na stavbu úseku z Hradce Králové do Smiřic, podle firem jim ŘSD řádně nepředalo staveniště. ŘSD na to reagovalo tvrzením, že jde o tlak na výšení ceny zakázky, která byla řádně vysoutěžená na podzim minulého roku. Stavební firmy v úterý uvedly, že kvůli zdržení ze strany ŘSD jejich cenová nabídka vypršela - stavba nebyla zahájena v daném termínu, a budou tak žádat víc peněz.

            Ředitel Eurovie Martin Borovka po středečním (30. ledna 2019) jednání řekl, že firma náklady navíc vyčíslila na zhruba 200 milionů korun, přičemž do částky zahrnula náklady na uvedení území do potřebného stavu a zvýšené ceny vstupů stavebních prací.

            Více jsme o kauze psali zde.

            "Dohodli jsme se na řešení, jakým uděláme dodatek ke smlouvě, který by měl vyřešit, jak to že je staveniště předáváno později a také to, že kvůli archeologického výzkumu není zcela podle původní specifikace smlouvy. Budeme se bavit i o valorizaci," prohlásil ministr Ťok.

            Stavební společnost podle Ťoka také slíbila, že stavba bude hotová v původně dohodnutém termínu. Ministr dopravy ovšem zároveň požádal firmu o ještě dřívější termín, to by mělo být předmětem jednání o dodatku. Dokončení úseku bylo v minulosti stanoveno na rok 2022.

            Oficiální vyjádření ŘSD se nám zatím nepodařilo získat.

            Kateřina Sekyrková

            Zdroj: metrostav.cz              

URL| https://www.kralovedvorsko.cz/index.ph...id=1f5lrp2pnqnau9phlttp90q0a7&art=65808

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav