Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Železniční most u Edenu zmizel. Nahradí jej nový

20. 3. 2019
zdroj: e15.cz
Napsali o nás

Modernizace železničního koridoru mezi pražským hlavním nádraží a Hostivaří je v plném proudu. Technici Metrostavu v tomto týdnu během dvou nocí demontovali železniční most u vršovického hřbitova. Podívejte se na průběh domolice.

„Akce proběhla v noci z pondělí na úterý a z úterý na středu, kdy byly částečné výluky zhruba mezi půlnocí a půl pátou ráno. Nejprve se bourala opěrná zeď a druhou noc proběhl zbytek prací. Během obou dní byla vedlejší trať průjezdná,“ uvedl mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

V Praze vzniká první čtyřkolejná trať v zemi, která uleví úsekům, které již nestačí intenzitě dopravy. Téměř sedm kilometrů dlouhý úsek přinese změny nejen v dálkové železniční dopravě, ale i v příměstské. Díky narovnání tratě, které zkrátí koleje o 232 metrů, a díky zvýšení rychlosti na trati na 120 km/h se sníží doba jízdy až o tři minuty.

V rámci projektu bude kompletně rekonstruováno nádraží Vršovice a vzniknou dvě nové zastávky, Praha – Eden a Praha – Zahradní Město. Kvůli výstavbě čtyřkolejného koridoru bude zrušena dvojkolejná trať ve Strašnicích, která vede přes obytnou zástavbu. Vlaková zastávka Praha – Strašnice tak bude zrušena. Přípravné práce začaly na jaře 2018, hotovo by mělo být v říjnu 2021.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav