Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

V Litvínově začala rekonstrukce dopravního terminálu

23. 8. 2020
zdroj: izdoprava.cz
Napsali o nás

Od středy 19.08.2020 pracuje již firma Metrostav, a. s. na rekonstrukci dopravního terminálu – autobusového nádraží v ulici Nádražní včetně příjezdové komunikace ulice Mostecká v Litvínově.

Rozsáhlá rekonstrukce bude probíhat ve čtyřech etapách až do poloviny příštího roku. Budou provedeny výkopové práce v rámci rekonstrukce komunikací, veřejného osvětlení a přeložek inženýrských sítí. V rámci rekonstrukce dojde k vybudování nových nástupišť, přístupových chodníků, pojízdných ploch, odstavné plochy pro autobusy a záchytného parkoviště P+R. Součástí dopravního terminálu bude obnova veřejného osvětlení, přilehlého trolejového vedení, informačního systému a odvodnění terminálu. V rámci stavby dojde i k přeložkám dotčených inženýrských sítí. Řešena je také výsadba nové zeleně.V rámci akce dojde také k úpravě komunikace v ul. Mostecká a úpravě zastávek tramvajové trati.

Realizace stavby si vyžádá i nutná dopravní opatření. Ulice Mostecká bude rekonstruovaná po polovinách za částečné uzavírky vždy jednoho jízdního pruhu, během první a třetí etapy bude provoz jednosměrný, objízdná trasa pro druhý směr bude vedena obousměrně po silnici č. II/271 ulicí U Bílého sloupu, ulicí Studentská, 9. května a Mostecká v Litvínově. Vjezd na nádraží pro autobusy bude zajištěn po celou dobu stavby.

Autobusové nádraží v ulici Nádražní bude rekonstruováno také po částech, kdy bude uzavřený právě rekonstruovaný úsek terminálu. Během první etapy prací bude co nejdéle průjezdný vjezd ke garážím proti nádraží, během rekonstrukce této křižovatky pak budou majitelé garáží používat vjezd ke garážím z ulice U Zámeckého parku v Litvínově. 

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav