Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Rekonstrukce bývalého hotelu Intercontinental si vyžaduje úpravu oplocení. Kvůli bezpečnosti bude současný plot z pletiva nahrazen novým z kompozitu.

Rekonstrukce bývalého hotelu Intercontinental si vyžaduje úpravu oplocení. Kvůli bezpečnosti bude současný plot z pletiva nahrazen novým z kompozitu.

3. 11. 2021
Tisková zpráva

Přestavba hotelu Fairmont Golden Prague má za sebou demontážní a sanační část prací a nová fasáda je již skoro hotova. Práce postupují dle stanoveného harmonogramu a nyní budou mnohem náročnější na množství stavebního materiálu a logistiku. Z důvodů bezpečnosti dostane staveniště nové pevné oplocení, na kterém se budou vizuálně prezentovat základní aspekty projektu „Staroměstská brána“. Stavební práce dočasně uzavřou i část náměstí Miloše Formana.

„Doposud jsme se snažili realizovat stavební práce v rámci staveniště na co nejmenším prostoru a co nejméně využívat plochu piazzety, vzhledem k postupu stavebních prací a jejich bezpečnosti a plynulosti to již nebude možné.“ vysvětluje ve svém dopise starostovi městské části předseda představenstva WIC Prague a.s. Michal Smrek.

Část Piazzety Miloše Formana tak bude nově sloužit pro průběžné uskladnění stavebního materiálu, parkoviště pro nákladní auta a stavební stroje, a také pro nutné zázemí dělníků kvůli bezpečnosti práce a ochraně zdraví.

„Veškerý zábor je realizován v rámci našich pozemků, máme veškerá potřebná povolení a je třeba zdůraznit, že k tomu přistupujeme mimo jiné i pro zachování plynulého provozu v přilehlých ulicích, což by jinak bylo velmi obtížné,“ dodává Smrek.

Nové oplocení stavby kolem hotelu vydrží až do konce stavebních prací v rámci projektu „Staroměstská brána“. Zábor by měl skončit nejpozději 31. prosince 2022.

mini.JPG

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav