Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Metrostav handy cyklo maraton odstartoval jedenáctý ročník

Metrostav handy cyklo maraton odstartoval jedenáctý ročník

26. 7. 2023
Tisková zpráva

Dnes odstartoval od Löwitova mlýna v Praze již 11. ročník Metrostav handy cyklo maratonu. Pětidenní cyklistickou akci pořádá největší česká stavební firma společně se spolkem Cesta za snem. Trasa letošního ročníku vede přes všechny kraje České republiky. Pro týmy jsou na trase připraveny tematické průjezdní body, které musí ve správném pořadí projet. Délka trasy čítá 2 222 kilometrů a účastníci ji musí zvládnout v limitu 111 hodin.

Jedinečná cyklistická štafeta Metrostav handy cyklo maraton letos odstartovala svůj jedenáctý ročník. Závod je otevřen všem bez rozdílů a hlavním cílem je pomocí sportu a cyklistiky dokázat, že všichni mohou budovat jeden tým, jednu společnost.  Zajímavostí závodu je, že v každém týmu je alespoň jedna osoba s handicapem. Může jít o vozíčkáře, člověka s amputací či jiným tělesným omezením. Jednotlivé týmy společně zdolávají ve dne i v noci obrovskou výzvu. 

„Skupina Metrostav podporuje aktivní životní styl a integraci znevýhodněných a handicapovaných občanů. Dlouholetá podpora Metrostav handy cyklo maratonu je toho důkazem a zároveň tímto partnerstvím vyjadřujeme naše hodnoty a principy vyplývající z etického kodexu,“ říká prezident Skupiny Metrostav František Kočí a dodává: „Unikátnost projektu dokládá, že Metrostav handy cyklo maraton v loňském roce získal nejvyšší ocenění od Evropské komise za nejlepší sportovní integrační projekt z celé Evropské unie.“

Tématem aktuálního Metrostav handy cyklo maratonu jsou významné osobnosti z české historie a jejich propojení s místy, kterými budou cyklisté v rámci celé trasy projíždět. Skupinu Metrostav zastupují celkem čtyři týmy sestavené převážně z řad zaměstnanců a jejich rodin či přátel. Diváci mohou podpořit jezdce během celé trasy nebo v cíli, který se uskuteční v sobotu 29. července na ostrově Štvanice v Praze. Na místě je zajištěn program pro děti a dospělé.

Metrostav a.s. se za více než 51 let své činnosti vypracoval ve finančně silnou a stabilní univerzální stavební společnost se schopností získávat a řídit velké a složité projekty na domácím trhu i v dalších zemích světa. Mezi jeho klíčové obory působnosti patří dopravní stavby, podzemní stavby, občanské stavby, stejně jako projekty pro průmysl a ekologické stavby, pro veřejné i soukromé investory.

 

Radim Mana 

tiskový mluvčí Skupiny Metrostav

Metrostav a.s. Koželužská 2450/4 180 00 Praha 8

T 266 019 715, M 601 110 376

radim.mana@metrostav.cz

Řazení týmů na start.jpgStart Pelotonu naděje.jpgSkupina Metrostav_společné foto na startu.jpg

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav