Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Golf pro Paraple aneb „na handicap nehrajeme“

15. 8. 2023
Tisková zpráva

Společnost Metrostav se opět stala hrdým generálním partnerem Golfu pro Paraple, který se konal ve dnech 10. – 11. srpna v areálu Golf & Spa Resortu Cihelny v Karlových Varech. Letošní třináctý ročník charitativního golfového turnaje proběhl za účasti 155 hráčů, z nichž 18 bylo handicapovaných. Smyslem tohoto turnaje je propojit svět zdravých a handicapovaných osob a zároveň podpořit Centrum Paraple v jejich činnosti.

Golf pro Paraple byl oficiálně zahájen společenským večerem, jehož součástí byla charitativní aukce a tombola, při kterých se vybralo přes 800 000 Kč. Akce pořádaná především za účelem získání finančních prostředků na podporu činnosti Centra Paraple, vynesl během dvoudenní akce rekordní částku 1 570 000 Kč a byl tak překonán loňský i předloňský ročník. Patronem byl už tradičně herec, moderátor a vášnivý golfista, Marek Eben. Záštitu nad letošním turnajem převzala manželka prezidenta České republiky, paní Eva Pavlová.

„Společnosti Skupiny Metrostav se každoročně zapojují do mnoha charitativních projektů 
a akcí pro handicapované. Je pro nás důležité pomoci tam, kde je to v danou chvíli třeba, proto nás těší, že jsme se i letos mohli stát generálním partnerem Golfu pro Paraple a podpořili tuto společensky prospěšnou aktivitu“, říká František Kočí, prezident Skupiny Metrostav.

V charitativní aukci se dražily například obraz herečky a malířky Ivy Hüttnerové, podepsané dresy a hokejky známých českých hráčů z NHL, dres fotbalového klubu Slavia s podpisy všech hráčů, hodinky Prim vytvořené speciálně pro tuto dražbu, socha od Drahoslava Šolty a další zajímavé a sběratelské kousky. Celým večerem hosty provázel sportovní komentátor České televize, Michal Dusík a vystoupila zde i Monika Absolonová. Druhý den proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků dvoudenního golfového turnaje.

Centrum Paraple přijelo podpořit mnoho známých osobností z oblasti sportu, kultury 
i zdravotnictví. Turnaje se aktivně účastní handicapovaní golfisté z České asociace handicapovaných golfistů (CZDGA). Mezi hráči nechyběli Marek Eben, Jiří Bartoška, prof. Pavel Kolář, Karel Nováček, Kryštof Michal, Vratislav Janda, Matouš Rajmont, David Pospíšil, Jaroslav Špaček a další významní lidé z podnikatelské sféry. „Golf pro Paraple je jedna 
z nejvýznamnějších charitativních akcí na podporu Centra Paraple, která přináší finanční prostředky na komplexní služby klientů. Děkujeme všem partnerům, dražitelům a hráčům, bez nichž by se tato mimořádná akce nemohla uskutečnit a již nyní se těšíme na další ročník“, říká David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhají lidem na vozíku po poškození míchy 
a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Činnost Centra Paraple je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělují příjemcům, ale využívají je k financování přímých služeb, pomoci a péči o své klienty s poškozením míchy. 

Kontaktní údaje

Radim Mana
tiskový mluvčí Skupiny Metrostav
Metrostav a.s., Koželužská 2450/4, 180 00 Praha 8
T 266 019 715, M 601 110 376, radim.mana@metrostav.cz

Golf pro Paraple 2023_foto2.jpgGolf pro Paraple 2023_foto3.jpgGolf pro Paraple 2023_foto5.jpgGolf pro Paraple 2023_foto6.jpgGolf pro Paraple 2023_foto1.jpgGolf pro Paraple 2023_foto4.jpg

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav