Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • V nákupních pasážích OD Máj už jsou nové dlažby, rekonstrukce skončí na jaře

V nákupních pasážích OD Máj už jsou nové dlažby, rekonstrukce skončí na jaře

20. 3. 2024
Tisková zpráva

Stavbaři Metrostavu dokončují kompletní rekonstrukci OD Máj v centru Prahy. Kolemjdoucí si mohou všimnout, že téměř finální podobu již mají střechy a fasády. Finišuje se ale už i uvnitř. Nedávno skončila pokládka dlažeb a následuje instalace nákupních a gastro jednotek, včetně interiérových prvků, technologií a dalšího vybavení. Rekonstrukce by měla skončit již v průběhu měsíce června.

„Projekt postupuje bez větších komplikací podle harmonogramu. V současnosti dokončujeme i strojovnu technologií nebo eskalátorovou halu. Znovu k životu se probudila výtahová šachta s nově namontovanými autovýtahy,“ sdělil vedoucí projektu Pavel KaloušMetrostavu a prozradil logistickou zajímavost: „Z terasy v pátém nadzemním podlaží jsme si museli udělat dočasné úložiště materiálu. Vzhledem ke stísněným podmínkám v centru Prahy jde o jediné místo na celé stavbě, kde lze cokoliv skladovat.“ 

Investor projektu Amadeus Real Estate již vloni vybral obchody, které obsadí zrekonstruované prostory. Do obchodního domu se vrátí supermarket Tesco a dále zde budou lékárny, drogerie, kavárny, obchody s prodejem kosmetiky, zmrzliny i vína. Celkové náklady rekonstrukce vycházejí na přibližně čtyři miliardy korun, jde tedy o jednu z největších aktuálních staveb v Praze.

Obchodní dům Máj vyrostl na místě zbořeného novogotického Šlikovského paláce v 70. letech 20. století. Odráží tehdejší architektonické trendy, zejména tzv. hnutí high-tech, které zahrnuje metodu suché montáže, barevně natřená a v interiéru původně přiznaná potrubí i eskalátory v prosklené hale. Součástí jsou i prvky neofunkcionalismu. Z těchto důvodů budova podléhá od roku 2007 památkové ochraně. 

Pro společnost Metrostav je projekt návratem na starou adresu. V letech 2012-2014 vybudovala ve Spálené ulici polyfunkční budovu Quadrio. 

 

Kontaktní údaje:

Radim Mana
tiskový mluvčí Skupiny Metrostav
Metrostav a.s. Koželužská 2450/4 180 00 Praha 8
T 266 019 715, M 601 110 376
radim.mana@metrostav.cz

2-IMG_8801.jpg5-IMG_8797.jpg1-IMG_8807.jpg6-IMG_8796.jpg3-IMG_8800.jpg4-IMG_8798.jpg7-IMG_8623.jpg

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav