Opravy v Brně končí. Někde dřív

  • 31. 08. 2016 | zdroj: Brněnský deník JAN ŽLEBEK ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI
  • Napsali o nás

Letní rekonstrukce silnic a ulic končí, obyvatelé krajského města si oddechnou. Na konec oprav ve zbytku kraje a na D1 si ale ještě počkají.

Jižní Morava – Konec letních oprav. Brněnští řidiči se začátkem školního roku mohou opět projíždět městem, aniž by je trápilo velké množství uzavírek. Už včera se s předstihem otevřela Husova ulice a Cejl. „Vše je hotové, proto už jsou ulice průjezdné,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.
Na otevření Cejlu se těšila například Markéta Vlková, která v oblasti žije. „Díky tomu se zklidní doprava v Bratislavské ulici, kudy vedla objízdná trasa. Tramvajové spojení je také lepší než náhradní doprava,“ zhodnotila. Kromě těchto ulic v Brně skončí i několik menších uzavírek.
Pokračovat ale ještě budou opravy Poříčí. „V plánu jsou už jen lokální úpravy. Uzavírky potrvají do konce září,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.
Opravy končí ale i mimo Brno. Nedotčený asfalt a svodidla čekají na řidiče také na nájezdu z Brna na D1 na 203. kilometru. Uzavírka pravého pruhu skončí v sobotu. Oprava dálnice D1 v úseku Ostrovačice – Kývalka a v okolí Vyškova bude ale pokračovat. Uzavírky potrvají až do listopadu. Pracím u Vyškova se totiž nevyhnuly komplikace. „Stavba je nyní v režimu předčasného užívání. Máme uzavřené oba rychlé pruhy, provoz jede s rychlostí sníženou na osmdesát kilometrů v hodině,“ zmínil za Metrostav, který dálnici opravuje, jeho mluvčí Vojtěch Kostiha.
Na Břeclavsku zase pokračuje dlouhodobá uzavírka mezi Lednicí a Podivínem.
Opravuje se tam silnice a pět mostů. Osobní auta projedou až v listopadu, nákladní ještě později.
„Snažíme se, aby většina prací byla hotová do konce roku,” uvedl za břeclavské silničáře Ladislav Hádlík.
Na Znojemsku silničáři opravují na konci prázdnin hned pět úseků cest. S objížďkou musí počítat řidiči, kteří jezdí ze Znojma do Brna. Také na okraji Znojma cestáři pokračují v opravách silnice I/38 směrem na Rakousko. „Poslední etapa skončí 29. září,“ sdělila mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.
Krátce po prázdninách chtěli podle plánu dokončit také opravu silnice mezi Veselím nad Moravou a Blatnicí pod Svatým Antonínkem na Hodonínsku.
Opravy za padesát milionů korun ale ani nezačaly. „Po celé cestě jsou obrovské jámy,“ okomentovala nynější stav řidička Marie Uřičářová.