Veřejnost v soutěži Stavba roku ocenila především stadión v Ostravě - Vítkovicích

  • 21. 10. 2016 | zdroj: novinky.cz Bydlení - Tipy a trendy tnk
  • Napsali o nás

Pokud by o udělení titulu Stavba roku hlasovali jen čtenáři, vyhrál by zcela jistě zrekonstruovaný městský stadión v Ostravě - Vítkovicích. Ten letos okouzlil i porotu a Sbor expertů, čímž si získal přízeň odborné i laické veřejnosti. Ta mu dala bezmála 24 700 hlasů.

V soutěži Stavba roku o nejzdařilejší architektonické dílo uděluje porota hned několik cen bez rozlišení pořadí. Ocenění získal archeologický park Pavlov, modernizace trati Tábor – Sudoměřice, rekonstrukce a dostavba stadionu ve Vítkovicích, rekonstrukce areálu Kuksu nebo veřejností oblíbená Stezka v oblacích.

Populární stadión

Stadión ze čtyřicátých let dvacátého století se nachází v Moravskoslezském kraji na adrese Závodní 2992/ 86D.

Stojí v zastavěné části obce, na rozhraní městské části Ostrava - Vítkovice a Ostrava - Jih, v těsné blízkosti víceúčelové sportovní haly s ledovými plochami a současně atletické haly.

Atletický a fotbalový stadión se dočkal kompletní proměny.

Stadión byl dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. V roce 2012 se dočkal rekonstrukce a dostavby, která skončila loni a kterou veřejnost letos velmi oceňuje.

Nové tribuny vynášejí ocelové rámy ve tvaru srpu se dvěma sloupy, které jsou založené na železobetonových pilířích. Střešní krytina je z titanzinkových kosočtvercových šablon.

Stavba po rekonstrukci opět splňuje kritéria moderních sportovních staveb. Nechybí potřebná audiotechnika ani tiskové centrum.

Interiéry mají lehce industriální styl s moderními prvky.

Výhodou je i dobrá dostupnost na sportoviště, která zvyšuje uživatelský komfort. Přímo před stadiónem i v jeho okolí mají zastávku autobusy a tramvaje, vlak je v docházkové vzdálenosti. V těsné blízkosti je i dostatek parkovacích stání.

Rekonstrukce a dostavba stadiónu ve Vítkovicích je jednou z nejlepších staveb letošního roku.

Za novou podobou sportoviště stojí autoři David Kotek, Zuzana Sýkorová a Josef Zlámal. Dodavatelem byl Metrostav, divize 1 a Hochtief, investorem pak Statutární město Ostrava a Vítkovice Aréna.

Na pomyslném druhém místě v oblibě veřejnosti skončila modernizace trati Tábor - Sudoměřice. Na třetím místě pak archeologický park Pavlov.

I tyto stavby získaly ocenění od odborné poroty a staly se Stavbami roku 2016. S dalšími vítězi se můžete seznámit zde.