Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Obytný soubor VIVUS Uhříněves – 3. etapa

Bytová výstavba
Praha - Uhříněves

Třetí etapa výstavby bytů VIVUS v Uhříněvsi zahrnovala vybudování čtyř domů označených písmeny D, E, F a G.

Základní informace

Objednatel:

Pankrác, a.s.

Projektant:

di5 architekti inženýři

Doba výstavby:

01/2018 – 09/2019

Obytný soubor VIVUS Uhříněves – 3. etapa
Obrázek

Charakteristika

Třetí etapa výstavby bytů VIVUS v Uhříněvsi zahrnovala vybudování čtyř domů označených písmeny D, E, F a G. V domech D, F, G jsou v pěti či v šesti nadzemních podlažích bytové jednotky, v jednopodlažním podzemí pak hromadné garáže. Dům E nemá suterén a kromě bytů v pěti patrech i v přízemí v něm jsou i drobné komerční prostory a společná kotelna.

Nosnou část všech objektů tvoří monolitický železobetonový stěnový systém navazující na podzemní vodonepropustnou vanu. Funkcionalistický až puristický tvar domů vytváří příjemný architektonický kontrast s barevností a členěním fasád parteru.

Projekt v číslech

 • 201
  Počet bytů
 • 17 751 m2
  Podlahová plocha
 • 3
  Počet komerčních jednotek
 • 98
  Počet garážových stání
 • 118
  Počet parkovacích stání
 • 4
  Počet dosud zahájených etap projektu

Výjimečnost stavby

Všechny bytové jednotky ze třetí etapy výstavby VIVUS byly vybaveny stanicemi Meibes, které v každém bytě umožňují úsporný průtokový ohřev topné i užitkové vody přes výměník. Byty, jejichž fasáda je zatížena hlukem z přilehlé dopravně zatížené ulice, obsahují rekuperační větrací jednotky, díky nimž není nutné větrat okny. Součástí zakázky bylo i dětské hřiště s herními prvky, petangové hřiště a prodloužení cyklostezky.

Obrázek
Obrázek

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav