Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Residence Garden Towers

Bytová výstavba
Praha

Projekt je tvořen uzavřeným pětipodlažním blokem téměř čtvercového půdorysu, ze kterého vychází pět čtvercových věží, každá o 18 patrech.

Základní informace

Objednatel:

Central Group a.s.

Projektant:

Central Group Olšanská a.s.

Doba výstavby:

07/2014 – 05/2016

Residence Garden Towers

Projekt v číslech

 • 5
  Počet věží
 • 55 m
  Výška
 • 18
  Počet pater
 • 9000 m2
  Plocha základové desky
 • 682
  Počet bytů
 • 703
  Počet parkovacích míst
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Charakteristika

Projekt je tvořen uzavřeným pětipodlažním blokem téměř čtvercového půdorysu, ze kterého vychází pět čtvercových věží, každá o 18 patrech. Byty do patnáctého patra patří k vyššímu standardu, poslední tři patra nabízí prémiové rezidenční apartmány. Řada z těch umístěných ve vyšších patrech nabídne svým obyvatelům i krásné výhledy, třeba na Pražský hrad. Celkem je v budově 682 bytů, což z něj dělá jeden z největších rezidenčních projektů posledních let. Kromě bytů je součásti projektu 703 parkovacích míst ve třech podzemních patrech a čtyři komerční prostory.

Výjimečnost stavby

Jde o největší najednou budovaný bytový komplex v ČR. Rozsah stavby dokumentuje 38 tis. m3 uloženého betonu a 3387 t výztuže. Vzhledem ke složitým  geologickým podmínkám a  hladině podzemní vody, která dosahovala 4,5 m nad základovou spáru, je základová deska objektu podepřená pilotami a spolu se stěnami suterénu tvoří tzv. bílou vanu z vodonepropustného betonu. Projekt se nachází v těsném sousedství budovy O2, proto bylo nutné respektovat požadavky na výšku jeřábů, aby nerušily vysílání signálu.

Obrázek

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav