Aqualand Moravia

Občanské stavby
Pasohlávky

Nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR.

Základní informace

Objednatel:

ŽS Real, a.s.

Projektant:

ČERNOPOLNÍ s.r.o.

Doba výstavby:

02/2012 – 07/2013

Projekt v číslech

  • 3476 m2 Celková plocha bazénů
  • 3541 m3 Celkový objem bazénů
  • 167 m2 Celková plocha wellness
  • 185 m3 Celkový objem wellness
  • 9 autobusů Počet parkovacích míst
  • 350 automobilů Počet parkovacích míst

Charakteristika

Nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR. Vzhled vnitřních prostor je inspirovaný podobou římských lázní.

Pro milovníky relaxace je zde rozsáhlé wellness - sauny, Hammam lázně, venkovní bazén s výhledem na Pálavu i kryokomora. Pro relaxační bazény a wellness procedury se využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov dosahující teploty až 46°C.

Občerstvení zajišťují 4 bary a 2 restaurace s kapacitou 480 míst.

Výjimečnost stavby

Hala atrakcí má železobetonovou obvodovou stěnu o tloušťce pouhých 25 centimetrů, vyztuženou sloupy. Stěny přitom dosahují výšky přes 15 metrů. Tuhost konstrukce zajišťuje až střecha tvořená dřevěnými lepenými vazníky, ztužidly a záklopem.

Veškeré přívody pro masážní trysky a perličky museli stavbaři instalovat před betonáží do vyarmované konstrukce vířivek. Posléze musely vydržet betonáž, prováděnou ve čtyřech taktech. Potrubí bylo po celou dobu natlakované a pod neustálým dohledem. Dále bylo nutné s ohledem na velké množství vody pohlídat přechody materiálů, například napojení hydroizolace podlahy na lem nerezového bazénu, dilatace objektu, styk svislé a vodorovné konstrukce apod.