Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Pavilon intenzivní medicíny v nemocnici Jablonec nad Nisou

Občanské stavby
Jablonec nad Nisou

Předmětem projektu byla realizace stavební a technologické části objektu nemocnice. Novostavba o zastavěné zahrnuje podzemní i nadzemní část. Součástí realizace byly i bourací práce v budově B (chirurgický pavilon).

Základní informace

Objednatel:

Statutární město Jablonec nad Nisou

Projektant:

ATELIER H1 & ATELIER HÁJEK s.r.o.

Doba výstavby:

04/2018 – 02/2020

Pavilon intenzivní medicíny v nemocnici Jablonec nad Nisou
Obrázek
Obrázek

Charakteristika

Objekt je navržen jako železobetonová monolitic­ká stavba založená na základové železobetonové des­ce. Stropní konstrukce je tvořena trapézovými plechy a tepelnou izolací. Obvodový plášť je zateplen tepelnou izolací z minerální vaty. Vnitřní dělící příčky sestávají z keramických bloků, SDK a prosklené stěny z hliníko­vých profilů. Obvodový plášť je proveden kontaktním zateplovacím systémem. Projekt zahrnoval i vybudování technického patra, zázemí personálu a lékařů, technické zázemí včetně serverovny, montáž výtahů a vegetační střechy s PE fólií.

Projekt v číslech

  • 571 m2
    Zastavěná plocha
  • 5
    Podlaží
  • 18
    Nemocničních lůžek

Výjimečnost stavby

Nejnáročnější část projektu spočívala v ražbě stanice pod provozovaným obchodním centrem Lippulaiva a trhacích pracích v hustě obydlených oblastech spolu s vysokým množstvím injektážních prací.

Obrázek
Obrázek

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav