Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Adam Janeček

Mistr

Adam měl být profesionálním fotbalistou. Fotbalu se podřizovalo vše, včetně výběru střední školy. Onemocněl ale boreliózou a s hráčskou kariérou byl konec. Adam se přihlásil do stipendijního programu Metrostavu a začal zjišťovat, že ho řemeslo baví. Po vyučení nastoupil jako zedník na projekt železničního tunelu, do výroby přesných betonových dílců tunelového ostění.
 

 „To, že jsem se stal zedníkem, je vlastně náhoda. Ale teď s odstupem času jsem moc rád, že to tak je a dostal jsem u Metrostavu šanci.“

Po ukončení projektu výstavby železničního tunelu v Ejpovicích pracoval dva roky na ražbě tunelu v Prešově na pozici tunelář.
 

„Na začátku jsem měl trochu obavy, jak to všechno půjde a jak mě chlapi přijmou, ale byly zbytečné. Kolegové byli skvělí  - a neříkám to jen tak. Přijali mě, pomáhali a našel jsem si mezi nimi nové kamarády, i když jsou někteří o generaci starší.“
 

Adamovi přirostla stavařina k srdci a rozhodl se, že ji bude dál studovat. Dálkově si dodělal maturitu na stavební průmyslovce a v současné době studuje třetím rokem na vysoké škole obor zaměřený na Ekonomiku a Management. 

Aktuálně pracuje na pozici mistr. Byl několik měsíců v Německu na projektu vedeném dceřinou společností, Subterrou a.s. V současnosti je zpět v Metrostavu, tentokrát působí na projektu optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl.n.

Obrázek

Job offers

If you have not found a suitable position, but you are still interested in working with us, you can submit your contact information to our database. If there are positions that match your requirements and qualifications, we will be in touch with you.

Ask us a question

Contact us, we'll be happy to answer

By submitting the form you agree to the processing of personal data

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav