Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Ing. Lukáš Březina

Vedoucí projektu

„Preferuji, když se něco pořád děje. Současně mě naplňuje pocit, když se mohu zpětně ohlédnout a spatřit něco, na čem jsem se podílel nebo co jsem měl šanci nějakým způsobem ovlivnit. Není mnoho směrů, které by se mohly stavebnímu oboru rovnat.“

Lukáše stále baví něco tvořit a budovat. Do Metrostavu nastoupil v roce 2006, kde začínal jako asistent přípravy na objektu Dům u Zlatého Anděla v Celetné ulici v Praze. Po dokončení projektu se dostal do realizace na zakázku rekonstrukce a dostavby CITY TOWER na pražském Pankráci. Díky tomuto projektu se rozhodl pokračovat ve společnosti Metrostav. „Projekt mi byl blízký i za studijních let a v mých očích byl Metrostav jedinou společností, která byla schopna takovou obrovskou zakázku zvládnout.“

Jeho velkou zkušeností byla možnost se aktivně podílet na výstavbě druhé etapy bytového objektu Rezidence Sacre Coeur. Tento objekt vnímá do dneška – kvůli jeho výjimečné poloze nad strahovským tunelem – za unikum v českém bytovém stavebnictví. „Na projektu vykrystalizoval skvělý kolektiv, se kterým jsem měl možnost pracovat a který má v Metrostavu pořád co nabídnout. Beru to jako největší odměnu našeho vzájemného snažení. Společně jsme posléze ještě zvládli dokončit třetí etapu tohoto projektu a současně s ní založit objekt NoeGRAF.“ Následně ještě dokončili pro náročného investora 90 nadstandartních bytových jednotek s názvem TOP Rezidence Na Pomezí. S týmem měli dále na starost demolici nárožního objektu 30 v Revoluční ulici a předali historický objekt Ateliérů Jana Zajíce objednateli AVU v rámci veřejné zakázky.

Aktuálně je Lukáš na pozici vedoucího projektu a společně se svým týmem realizuje velikou soukromou vilu na pražské Hanspaulce v Praze 6. Současně pomáhá nově vznikajícímu týmu realizovat z pozice vedoucího projektu zakázku bytového souboru na Kladně pod názvem ICON Park. Paralelně pak pracuje na přípravě bytového projektu Semerínka (180 jednotek), která se začne od 3Q. 2023 a staticky náročnému zesilování stropní konstrukce v Paláci Koruna na Praze 1, které začne od září 2023.

„Na všech výše uvedených projektech mohu prodat získané zkušenosti od svých zkušenějších kolegů, kteří mě v předchozích letech vedli. Naučili mě, jak tuhle obtížnou práci provádět.“ Za cenu velké odpovědnosti se díky tomu naučil samostatnému rozhodování a koordinaci jednotlivých dílčích procesů. „Bez této podpory bych se vůbec nemohl stát vedoucím projektu“.

„Být úspěšný v našem oboru znamená být stále připravený a očekávat nástrahy. Ještě před nedávno bylo stavebnictví nositelem českého HDP. Aktuálně se často setkávám s despektem k celému našemu oboru. Přitom si mnoho lidí neumí představit kolik je za realizací stavební zakázky práce, kolik času a péče každému projektu věnujeme. Mou velkou ambicí je, aby si stavařů zase lidé vážili a realizované zakázky byly nejen výnosné, ale hlavně přínosné svému okolí.  Často tvoříme projekty, které zde dále žijí s dalšími generacemi a ovlivňují široké okolí“.

Veškerý svůj volný čas věnuje sportování, rodině a výchově dětí. V jeho očích je rodina to, co dává životu hlavní smysl.

Obrázek

Job offers

If you have not found a suitable position, but you are still interested in working with us, you can submit your contact information to our database. If there are positions that match your requirements and qualifications, we will be in touch with you.

Ask us a question

Contact us, we'll be happy to answer

By submitting the form you agree to the processing of personal data

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav